Stowarzyszenie Zwierzoluby w Barwicach

Zajęcia edukacyjne w Szkołach Podstawowych w ramach projektu "Pies i wilk w świecie ludzi"

Zajęcia w ramach zadania "Pies i wilk w świecie ludzi" odbyły się także w klasach 1 - 3 szkół podstawowych w Barwicach i Starym Chwalimiu. Bawiliśmy się świetnie razem z dziećmi rozmawiając o tym kto i jak odpowiada za psa, co jest potrzebne w opiece nad psem i jak być bezpiecznym w kontakcie z psem, którego nie znamy. Dorcia i Aza prezentowały prawdziwe psie zachowania a dzieci próbowały wczuć się w psie emocje. Wszyscy uczestnicy zajęć świetnie już wiedzą jak wygląda i do czego służy chip oraz jak odnaleźć właściciela zagubionego zwierzaka. Nasze pieski były zachwycone smaczkami, którymi dzieci je częstowały a lizanie stópek, rączek oraz czesanie i nauka głaskania psa robiły furorę. Były wyścigi i zabawy ale i poważne rozmowy o tym jak zadbać o zwierzaki zimą bo pogoda na zewnątrz była w tym dniu bardzo zimowa. Nasi podopieczni dostali też kolejne wsparcie w postaci karmy od uczniów ze Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu, kociaki bardzo się cieszą. Wszyscy już wiemy, że w okolicznych lasach mieszka wilk i uczyliśmy się jak reagować kiedy takiego wilka zobaczymy, jak go rozpoznać i nie pomylić z psem. Wspierały nas materiały otrzymane z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie oraz WWF i ze Stowarzyszenia dla Natury Wilk.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom Szkoły Podstawowej im. W. Szafera w Barwicach i Szkoły Podstawowej w Starym Chwalimiu za otwartość, współpracę i świetną atmosferę, w progach naszych szkół zawsze czujemy się fantastycznie iz chęcią do nich wracamy.

Zadanie "Pies i wilk w świecie ludzi" jest współfinansowane ze środków Gminy Barwice przeznaczonych na realizację zadań publicznych w ramach otwartego konkursu ofert zgodnie z Programem Współpracy Gminy Barwice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022.