Stowarzyszenie Zwierzoluby w Barwicach

Sulikowo, pierwsze zajęcia w ramach projektu "Pies i wilk w świecie ludzi"

Uwielbiamy takie spotkania. Super dzieciaki, mega pozytywna i energetyczna Pani Agnieszka, Aza i Dorcia z opiekunkami i bardzo ciekawe tematy. Czy wilk to pies? Czy pies to wilk? A co w tej rodzinie robi lis? Czy wilk jest zły? Mnóstwo pytań... Skorzystaliśmy z materiałów przekazanych przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie - poradnik, który w bardzo ciekawej formie opowiada o wilku. Zmierzyliśmy Dorcię wszerz i wzdłuż, nie było chętnych do powąchania psiej stopy (my już wiemy dlaczego), sprawdziliśmy czy wilk jest większy czy mniejszy. Pobawiliśmy się w wilcze i psie zachowania żeby wiedzieć, co te zwierzęta "mówią" swoim cialem i zostać bezpiecznym w każdej sytuacji. Poznaliśmy zachowania wilczej rodziny i pobawiliśmy w kalmbury. I powiedzieliśmy jasno, że właściciel ZAWSZE odpowiada za swojego psa.

Dzięki darczyńcy PPHU SPORT JAG Rafał Glanc - sprzedaż sprzętu sportowego ze sklepu SPORT SHOP w Szczecinku dzieciaki otrzymały w prezencie super profesjonalne piłki do zabawy z psiakami i nie tylko!

A na koniec był czas aby pobawić się z psiakami i złapać mega pozytywny kontakt bo przecież dzieciaki ze świetlicy Sulikowo już świetnie wiedzą jak "rozmawiać" z psem.

Zadanie pn. „Pies i wilk w świecie ludzi” jest współfinansowane ze środków Gminy Barwice przeznaczonych na realizację zadań publicznych, w ramach otwartego konkursu ofert, zgodnie z Programem Współpracy Gminy Barwice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022.