Stowarzyszenie Zwierzoluby w Barwicach

"Pies i wilk w świecie ludzi" Ruszamy z nowym projektem!

Już po raz trzeci wystąpiliśmy do gminy Barwice z ofertą realizacji zadania publicznego. Było o kotach wolno żyjących, było o bezdomności zwierząt a teraz kolej na psa i wilka. Skąd takie połączenie? Jak zawsze - z codziennych doświadczeń. Widzimy, że całkiem sporo psiaków biega samopas, wiemy jakie to może stanowić zagrożenie dla psiaków a że w okolicy coraz głośniej o wilkach więc chcemy rozwiać różne strachy i wątpliwości.

Razem z naszymi psiakami odwiedzimy uczniów szkół podstawowych w Barwicach i Starym Chwalimiu, spotkamy z mieszkańcami sołectw, porozmawiamy o tym co mówi prawo o psach, kto za kogo odpowiada i co ma do tego chipowanie. Powiemy też co na terenie barwickich lasów porabia wilk i co to ma wspólnego z psami. Będzie mega ciekawie więc zapraszamy serdecznie!

Zadanie pn. „Pies i wilk w świecie ludzi” jest współfinansowane ze środków Gminy Barwice przeznaczonych na realizację zadań publicznych, w ramach otwartego konkursu ofert, zgodnie z Programem Współpracy Gminy Barwice z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2022.